İzmir Masaj Salonları

Sloganı yaşanacak şehir olsa da, İzmir nüfus yoğunluğunun artması ve modern hayatın getirdiği stresin yoğun olarak yaşandığı bir şehirdir. İzmir masaj salonları konulu bu yazımızda, sizlere şehrimizde yer alan masaj salonlarını tanıtacağız. Eğer siz de masaj yaptırmak için uygun bir salon arıyorsanız doğru yerdesiniz demektir.

İzmir Masaj Salonları

Tarihten bu yana hanları hâmamları ile ünlü olmuş şehirlerden biri olan İzmir, günümüzde de hamam, sauna ve spa merkezlerine ilgi gösterilen bir kenttir. Birbirinden güzel otuz ilçesi olan bu tarihi kent, masaj kültürüne alışmış halkı ile bir bütün halindedir. Şehrin en popüler semtleri arasında yer alan Alsancak, Güzelyalı, Hatay, Üçkuyular, Basmane, Karşıyaka, Bostanlı’da insan yoğunluğu oldukça yüksektir.

Haliyle bu semtlerde kültürel etkinlik, gezi ve eğlence alanları oldukça fazladır. Günün yorgunluğunu ve stresini atmak isteyen insanlar için yine bu semtlerde yoğun şekilde yer alan masaj salonları ile ilgili bilgiler sunacağız. İzmir masaj salonları halkın yoğun yaşadığı bu bölgelere konuşlanmış durumdadır. Özellikle Alsancak semti bu konuda başı çekmektedir.

Diğer semtlerde de oldukça yoğun olarak yer alan masaj salonları arasından, sizler için seçtiğimiz en nezih ve hijyen kurallarına önem veren salonları sitemizin menüsünden bulabilirsiniz. İzmir masaj salonları olarak bu sektöre yatırım yapmış onlarca elit masaj salonu yer almaktadır. Müşterisine değer veren ve koşulsuz müşteri memnuniyeti sunan işletmelere yine sitemizden ulaşabilirsiniz.

Hijyen bu sektörün vazgeçilmez bir kuralıdır. İzmir masaj salonları sizlere bu konuda güven verecek yeterliliğe sahip salonlardan oluşmaktadır. Müşteriye özel uygulamaların yer aldığı ve vip oda hizmeti sunan kaliteli masaj salonları sizlere daha önce yaşamadığınız harika bir deneyim sunuyor. Genç ve güzel oldukları kadar tecrübeli ve sertifika sahibi masözlerin maharetli elleri size güç ve sağlık verecek.

Vücudunuzda yer alan kötü enerjiyi üzerinizden atarak, size zinde bir vücut vaat ediyoruz. İzmir masaj salonları ile günün stresini ve yorgunluğunu üzerinizden atacak, ruhunuzu dinlendirecek aynı zamanda kafanızı boşaltarak deşarj olacaksınız. Genç masözlerimizin sihirli dokunuşları ve kişiye özel oluşturduğumuz büyüleyici kokuya sahip aromatik yağlar ile kendinizden geçeceksiniz.

Çeşitli masaj tekniklerinin uygulandığı İzmir masaj salonları olarak, size unutamayacağınız ve müdavimi olacağınız eşsiz bir deneyim yaşatmak için sizleri işletmemize davet ediyoruz. İzmir’de masaj salonu aramalarından kolayca ulaşabileceğiniz salonlarımız haftanın yedi günü sabah saat 11:00 ila gece 23:00 arası hizmetinizdedir.

Yabancı Masaj Salonları

İzmir yabancı masaj salonları açısından da oldukça yoğun bir şehirdir. Kentte yabancı masöz ve personellerin hizmet verdiği masaj salonları oldukça talep görmektedir. Yabancı masaj salonları, İzmir’liler tarafından sıkça ziyaret edilmekte ve bu işletmeler müşterilerini oldukça iyi ağırlamaktadır. Ücret konusunda diğer masaj salonlarının aksine daha yüksek bir tarife ile çalışılsa da verilen hizmet aldıkları ücreti haketmektedir.

Masaj Teknikleri

İzmir masaj salonları olarak, müşterilerimiz üzerinde kullandığımız tekniklere bakacak olursak, kullandığımız başlıca teknikler şu şekilde sıralanabilir.

Akubası Tekniği: 5000 yıl öncesinde Çinliler tarafından keşfedildiği söylenen bu yöntem, günümüzde akupunktura benzerliği ile dikkat çekiyor. Akapunkturun iğnesiz hali olarak tarif edebileceğimiz bu yöntemde, enerji kanallarına parmak ile baskı uygulanır ve bu noktalardan vücudun diğer bölgelerine doğrudan bir enerji akımı sağlanır. Neticesinde de rahatlama hissi ortaya çıkar.

Aromaterapi Tekniği: Bu masaj yöntemimizde amacımız kişiyi gençleştirmektir. Ender bulunan bitki özlerinin yağları kullanılarak uygulanır. Geçmiş dönemlerde Mısır, Hindistan gibi bölgelerde uygulanmış olan bu teknik günümüzde de stresi azaltmak, genel bir rahatlık vermek için sıkça uygulanmaktadır.

Sandalye Masajı: Bildiğimiz gün içinde ofis, ev gibi alanlarda çokça kullanılan klasik masaj türüdür. Ortalama olarak 10 ila 20 dakika arasında süren bir seans ile rahatlama sağlar. Sandalye üzerinde tamamen giyinik biçimdeyken uygulanır.

Derin Doku Tekniği: Vücutta bulunan derin kaslara ulaşmayı hedefleyen bu yöntem, belli alanlara uygulanabilir. Tekniğin amacı kasların toksinlerden arınmasını ve hafiflemesini sağlamaktır. Çokça tercih edilen masaj teknikleri arasında yer almaktadır.

Sıcak Taş Tekniği: Isıtılmış faydalı taşlar, vücutta çeşitli bölgelere yerleştirilir. Daha sonra bu taşlar üzerine baskılar uygulanarak taşların yerlerinin değiştirilmesi ile tedavi tamamlanır. Bu masaj türü de sıkça kullanılan teknikler arasındadır.

Spor Masajı: Genellikle spor aktivitelerinin öncesinde ve sonrasında kısa süre uygulanan bir tekniktir ve kasları harekete geçirerek performansın iyi geçmesi hedeflenir. Esnekliği artırması bakımından sakatlıkların önüne geçmekte de etkilidir.

Medikal Masaj: Medikal masaj tekniğinde amaç hastaya eller kullanılmak suretiyle gevşeme hareketleri yaptırmaktır. Bu masaj tekniğinin kaslar üzerindeki etkisinin yanı sıra, dolaşım sistemi, kemik eklemleri, sinirler, cilt ve iç organlara etki ederek hastaya şifa verir.

İsveç Masajı: 1820 yıllarında Ling’in keşfettiği geleneksel bir masaj türüdür. Çeşitli antik tekniklerin araştırılması neticesinde keşfedilen teknik, ilk modern masaj tekniği olma özelliğini taşır. Cilde uygulandığından reaksiyon göstererek tüm vücuda yayılması ile bilinir.

Thai Masajı: Çok eski tekniklerden bir tanesidir ve Buda zamanından günümüze ulaşmıştır. Belirli noktalara baskı uygulanarak enerji akımı sağlanır. Esnekliği artıran, stresi azaltan ve hatta iç organları uyaran bir teknik olma özellikleri ile bilinir. Ülkemizde oldukça rağbet görmesine rağmen bu masaj türünü uygulayabilen uzman sayısı pek az sayıdadır. İzmir masaj salonları olarak bu masaj tekniğini uygulama yeterliliğine sahip bulunmaktayız.

Refleksoloji Masajı: Refleks bölgeleri için uygulanan bu masaj türünde toplam beş basma tekniği vardır. Başparmak hareketi, parmak hareketi, ovma hareketi, sıvazlama hareketi ve sıkma hareketi. Uzman personelimiz bu hareketleri hem ellere hem de ayaklara aynı şekilde uygular. Kişinin fizikî yapısı, yaşı ve o andaki sağlık durumu göz önünde bulundurulur. Tedavi, başparmak veya başka bir parmağın kenarıyla basınç uygulanarak saat yönünde döndürülmesinden oluşur. Her seans 10 dakikadan 30 dakikaya kadar sürer ve birkaç seansa ihtiyaç olabilir. Ancak sıkça dile getirilen şikâyetler bir tek seanstan sonra ortadan kalkabilir. Masajın devamlılığı sağlanmalıdır.

Kese Köpük Masajı: Bu masaj türü aslında bir çeşit cilt bakımı olarak da adlandırılabilir. Hem fiziksel anlamda hemde ruhsal olarak fazlasıyla rahatlayacağınız bu masaj tekniği cildinizi zararlı toksin ve ölü hücrelerden arındırıyor. Kese köpük masajı öncesinde saunaya girerek terlemeniz gerekiyor. Böylece köpük öncesi keselenmeyi en iyi şekilde sağlamış oluyoruz. İyice terledikten sonra uzmanımız tarafından güzelce kese yapılarak vücudunuzda bulunan ölü hücre ve zararlı toksin atıklardan kurtuluyorsunuz.

Keseleme işlemi bittiğinde ise sıra gevşemeye ve rahatlamaya geliyor. Tüm vücudunuzu saracak şekilde köpükle kaplanıyorsunuz. Bu köpük, doğal zeytinyağı, biberiye gibi ürünlerden ve birçok kozmetik maddelerden oluşuyor. Tüm vücudunuz köpükle kaplandıktan sonra özel masaj teknikleri uygulanıyor. Doğal ürünlerden yapılan köpük derinizde açılan gözeneklere nüfuz ederek bebek gibi yumuşak bir tene sahip olmanızı sağlıyor. Aynı zamanda da kese sonrası tam bir vücut temizliği yapılmış oluyor.

Ayurveda Masajı: Günümüzde Hindistan, Nepal ve Sri Lanka’da uygulanan bu masaj çeşidinin aynı zamanda Çin ve Tibet tıp sistemleri üzerinde de etkileri olmuştur. Ayurvedik tıpta Fiziksel, zihinsel ve ruhsal bakımdan iyi olmak sağlıklı olmanın ana unsurlarıdır. İnanışa göre masaj tüm bu unsurları kapsayan bir sağlık aktivitesidir. Masaja ait videoyu izleyebilirsiniz.

Masaj Fiyatları

İzmir masaj salonları olarak masaj tarifelerimiz müşterilerimizin özel isteklerine göre değişkenlik sağlamakla beraber, alt tarafta yer alan fiyatları ortalama olarak baz alabilirsiniz.

MASAJ TÜRÜ SÜRESİ FİYATI
Klasik Masaj 45 Dk.   80 TL
Aroma Terapi Masajı 60 Dk. 100 TL
Derin Doku Masajı 60 Dk. 100 TL
Thai Masajı 60 Dk. 100 TL
Selülit Masajı 45 Dk.   80 TL
Spor Masajı 45 Dk.   80 TL
Medical Masaj 30 Dk.   80 TL
Kese Köpük  Masajı 30 Dk.   80 TL
Sıcak Taş Masajı 60 Dk. 100 TL
Refleksoloji 45 Dk.   80 TL
Kral – Kraliçe 60 Dk. 300 TL

Güncelleme : Yeni yıla gireceğimiz bugünlerde, masaj salonlarının yılbaşı indirimleri ve sürprizlerine sahip olmak istemez misiniz? Yeni yıla masaj keyfi ile girmek istiyorsanız, doğru tercih İzmir masaj salonları olacaktır.

Yorum yapın

?>
cfimi.com